ЦСКА постигна лесна победа над опашкаря Хасково в мач от 15-ия кръг на А група. Възпитаниците на Стойчо Младенов не срещнаха никакви трудности срещу своя противник, вземайки трите точки след 4:2. Всичко в мача бе решено още през първото полувреме, когато „червените“ натрупаха преднина от два гола, а Майкъл Тевия от домакините бе изгонен с директен черен картон. Въпреки численото си превъзходство обаче, ЦСКА допусна две попадения в мрежата си през втората част, което не се хареса на наставника на гостите. За щастие на "червените" фенове обаче, наивните грешки в отбраната на тима от София не се оказаха фатални.

Така ЦСКА допусна първо попадение във вратата си от 512 минути, а тимът на Хасково записа своята десета поредна загуба в шампионата. „Червените“ събраха актив от 36 точки и със сигурност ще запазят преднината си пред шампиона Лудогорец, който по-късно излиза срещу Локомотив Пловдив.

Мачът на стадиона в Хасково започна в доста мудно темпо, като в първите петнадесетина минути, двата тима не успяха да създадат нищо интересно пред двамата вратари, а единствената възможност се откри пред защитника Венци Василев, който обаче стреля твърде слабо в аут.

ЦСКА успя да вземе преднина в резултата без футболистите да „червените“ да са създали голова ситуация. В 15-ата минута гостите получиха правото да изпълнят пряк свободен удар на около 23 метра фронтално срещу вратата на Пейков. Зад топката застана Антон Карачанаков, който стреля технично, топката се отклони в стената, а след това се оплете в мрежата на домакините.

Гостите успяха да нанесат решителния си удар само шест минути по-късно, когато стигнаха до нов гол и до голяма степен предрешиха крайния изход на мача. След атака по лявото крило между Луис Соарес и Венци Василев, защитникът центрира добре към Карачанаков в наказателното поле, той овладя и стреля към вратата на Пейков. Вратарят на домакините успя да отрази, но отбитата топка попадна в притичалия Серджиу Буш отдясно, а за румънеца не представляваше трудност да вкара поредния си гол с „червената“ фланелка.

29-ата минута дойде и първата добра възможност за Хасково пред вратата на ЦСКА. Педро Еуженио проби добре по лявото крило и центрира към Емил Ангелов в малкия пеналт. Нападателят обаче не успя да овладее топката и тя попадна Атанас Чепилов, който от 3 метра прати топката покрай страничния стълб.

Няколко минути по-късно халфът на домакините Майкъл Тевия действа безразсъдно и удари без топка Борис Галчев, а главният рефер Таско Тасков съвсем заслужено му показа директен червен картон.

В числено намален състав Хасково имаше отлична възможност да намали резултата три минути преди почивката. Якуб Дивиш игра колебливо в наказателното поле, а топката попадна в Олег Шалаев, който обаче се засуети и позволи да му бъде отнета.

През втората част ЦСКА набързо реализира нови две попадения. Още в 49-ата минута Луис Соарес вкара след грешка на Скерлев, а няколко по-късно футболистът от Кабо Верде асистира на Серджиу Буш, който вкара втория си гол в срещата и своят десети от началото на сезона.

Последва спад в играта на гостите от София, които на свой ред допуснаха две попадения в мрежата си. Първо Педро Еуженио вкара великолепен гол след самостоятелен пробив по лявото крило. Защитникът на Хасково преодоля с лекота Апостол Попов и след като нагласи топката на десния си крак, с прекрасен техничен удар я заби в горния ляв ъгъл на вратата. Това бе първи гол във вратата на Якуб Дивиш от 512 минути насам. Попадението за домакините дойде в 72-ата минута, а осем по-късно резервата Деян Лозев намали за 2:4. Лозев се разписа с глава след центриране отдясно.