Литекс  спечели лека победа срещу Хасково с 2:0 в мач от осмия кръг

Два гола преди почивката на Кристиян Малинов в 36-ата и на Уилмар Джордан донесоха очаквания успех за ловчанлии срещу новака.

Възпитаниците на Красимир Балъков  излязоха на втора позиция във временното класиране, на точка зад лидера ЦСКА, който има 17.

Хасково от своя страна остана последен в таблицата с 4 спечелени точки до момента.

Проследимхме двубоя в Gong.bg  и по Дарик Радио.

Противно на очакванията, мачът не започна с толкова осезаем натиск за Литекс. В 13-ата минута Ваюши отправи опасен изстрел под гредата, но вратарят Пейков отрази удара му.

В 21-ата минута Васил Велев от гостите стреля много силно отдалеч, но вратарят на Литекс Конов успя да избие в корнер.

В 25-ата минута колективна грешка на хасковската отбрана позволи на Джордан да шутира, но нападателят на Литекс изпрати топката над вратата.

В 33-ата минута Литекс имаше чиста ситуация за гол. Излезлият сам срещу вратаря Пейков Косоко обаче не успя да го преодолее, стреля в тялото му и топката излезе в корнер. След изпълнението му се стигна до удар с глава на Гълъбов, но Пейков отново се намеси добре.

В 36-ата минута неумела намеса на Боян Пейков позволи на Литекс да открие резултата. Съотборник на Пейков изчисти топката, но право на крака на Кристиян Малинов, който от воле от границата на пеналта откри - 1:0.

Пет минути по-късно Литекс на практика реши мача, след като Уилмар Джордан оползотвори центриране на Ваюши за 2:0.

Ловчанлии вдигнаха оборотите след почивката.

В 66-ата минута Божиков проби отляво по атаката на Литекс, центрира от аутлинията, Димитров изби лошо, топката стигна до Косоко, той си пое топката отляво в наказателното поле, шутира силно, но над гредата.

В 68-ата  минута при бърза контра на Литекс Божиков нахлу мощно отляво, подаде към Джордан около точката на дузпата, голмайсторътна "оранжевите" се завъртя, но в момента, в който щеще да шутира, Боян Пейков улови топката.

В 80-ата минута Литекс направи страхотна контра. Страхил Попов проби отдясно, пусна към Ваюши в центъра, а той веднага подаде наляво към нахлуващия в наказателното поле Милчо Ангелов. Последният вместо да шутира бързо, се замота, но все пак успя да намери Ваюши на точката на дузпата, но той на празна врата стреля над гредата.

Четири минути преди края се стигна до страхотен удар от 25 метра на Ваюши, Пейков с мъка изби в корнер.

ЛИТЕКС – ХАСКОВО 2:0

ЛИТЕКС: 12 Александър Конов, 13 Васил Божиков, 6 Джаксън Менди, 4 Пламен Гълъбов, 16 Страхил Попов, 93 Петрос Бумал, 14 Армандо Ваюши, 15 Кристиан Малинов, 70 Данило Асприля /77-Румен Руменов/, 20 Омар Косоко /72- Милчо Ангелов/, 9 Уилмар Джордан /81-Георги Минчев/

ХАСКОВО: 22 Боян Пейков, 14 Иван Скерлев, 26 Костадин Ничев, 27 Николай Димитров, 17 Кирчо Крумов, 66 Васил Велев /80-Митко Плахов/, 19 Мартин Райнов /63-Емил Ангелов/, 44 Галин Димов, 6 Джихат Кямил /46-Недялко Хубенов/, 9 Дончо Атанасов ,11 Деян Лозев

Голмайстори: 1:0 Кристиян Малинов 36, 2:0 Уилмар Джордан 41