Лидерът в класирането на "А" група ЦСКА нямаше никакви проблеми при гостуването си на последния Хасково и спечели с 4:2 мача от 15-ия кръг на първенството.

"Армейците" решиха рано всичко в своя полза, като в 15-та минута Антон Карачанаков откри резултата след изпълнение на свободен удар, а 6 минути след това Серджиу Буш удвои. Малко след това Майкъл Тевия от състава на домакините изрита без топка Борис Галчев и получи директен червен картон от рефера Таско Тасков, което на практика уби всяка интрига в двубоя. Луис Соарес и Серджиу Буш се разписаха след почивката, за да докарат резултата до 4:0, а в последните минути Хасково все пак стигна до два почетни гола, дело на Педро Еуженио и Деян Лозев.

С този успех ЦСКА поведе с осем точки на върха на класирането пред Лудогорец, като "орлите" приемат Локомотив Пловдив по-късно днес в последния мач от кръга. Хасково остава на дъното на таблицата с едва 4 точки от 15 мача.