Очаквано Левски се класира полуфиналите в турнира за Купата на България. Реваншът с Хасково завърши 1:1 след някои спорни решения на рефера Ангел Баялцалиев и помощниците му.

Първият мач бе приключил с победа за „сините“ с 3:0. Спорен гол на Лукаш Гикиевич в 42-ата минута донесе преднина за Левски преди края на първото полувреме. Реферът отмени правилно втори за „сините“, пак за засада на Гикиевич. После Хасково изравни чрез Маламов в 81-ата, който отправи страхотен изстрел отдалеч. После Ангел Баялцалиев имаше основание да свири и дузпа за Хасково след известно задържане за фланелката на Маламов от Сашо Александров, но реферът даде жълт картон на играча на Хасково.

Двубоят бе изгледан на живо от боса на „сините“ Тодор Батков. Бившият играч на Хасково, а и на Левски Емил Ангелов-Бабангида бе изпратен с аплодисменти преди двубоя. Той прекрати състезателната си кариера и влезе в щаба на Емил Велев.

Играта в началните двайсетина минути бе равностойна и без опасности пред двете врати.

В 29-ата минута Владимир Гаджев поиска дузпа за игра с ръка на Тейнур Марем, но повторенията не убедиха, че има такава, а и съдията не реагира по никакъв начин.

В 33-ата минута капитанът на Хасково Узунов обстрелва отдалеч вратата на Левски, но Пламен Илиев се справи добре и изби в корнер.

В 42-ата минута се случи и единствената по-сериозна опасност пред вратата на Хасково за първото полувреме. Тогава центрирана топка бе продължена с глава от Либан Абди към Лукаш Гикиевич, полякът сякаш по-скоро бе в положение офсайд, но реферите дадоха играта да продължи и след два поредни удара нападателят откри резултата – 0:1.

Добра ситуация в полза на Левски възникна в 54-ата минута, когато бяха изпълени два поредни корнера пред вратата на Хасково. Емил Нину намери топката от въздуха, но вратарят Банков отрази удара му.

В 56-ата минута Либан Абди бе фаулиран на границата на пеналта на Хасково. Ударът на Либан Абди бе отразен от вратаря на Хасково Банков.

В 57-ата минута се стигна до отменения гол на Левски заради засада на Гикиевич, след като първоначално голът сякаш беше зачетен.

После полякът имаше и нов шанс да реализира, след като опита стрелбя от трудна позиция. Нападателят остави добри впечатления с представянето си.

В 72-ата минута Григор Долапчиев имаше шанса да върне гола. Той стреля от въздуха, но Пламен Илиев беше на мястото си.

Левски продължи да има лек превес, като изпълни и няколко ъглови удара пред вратата на Хасково.

В 84-ата минута Станислав Маламов бе задържан за фланелката в пеналта на Левски. Маламов падна, а реферите прецениха, че играчът е симулирал, след като той наистина попресили падането си. Доста от съдиите обаче биха отсъдили дузпа в ситуацията.

И Стойчо Стоев, и Емил Велев бяха направили доста промени в съставите си, спрямо последния мач между двата отбора.

Двубоя следихме минута по минута в Gong.bg.

ХАСКОВО – ЛЕВСКИ 1:1

Голмайстори: 0:1 Лукаш Гикиевич 42, 1:1 Станислав Маламов 81

ХАСКОВО: Николай Банков, Кирчо Крумов /68-Орхан Акташ/, Тейнур Марем, Тихомир Трифонов, Бейсим Бейсим, Мартин Райнов, Георги Коруджиев /74-Мариус Найденов/, Вълчан Чанев /51-Григор Долапчиев/, Владислав Узунов, Станислав Маламов, Димитър Алексиев /Резерви: Кирил Акалски, Митко Плахов, Григор Долапчиев, Мариус Найденов, Петьо Николов, Орхан Акташ, Юсеин Сабри/ Старши треньор – Емил Велев.

ЛЕВСКИ: Пламен Илиев, Александър Александров, Емил Нину, Аймен Белаид, Веселин Минев /77-Мики Орачев/, Владимир Гаджев, Стефан Велев, Божидар Краев, Радослав Цонев, Либан Абди /65-Владислав Мисяк/, Лукаш Гикиевич / Резерви: Николай Кръстев, Мики Орачев, Борислав Стойчев, Галин Ташев, Борислав Цонев, Владислав Мисяк, Валери Домовчийски/ Старши треньор – Стойчо Стоев.

Съдия: Ангел Баялцалиев