Отборът на Септември Симитли загуби от Хасково с 1:3 в среща 1/16-финалите за Купата на България. Гостите от Хасково, които са последни в „А” група поведоха в 10-ата минута с гол на Вълчан Чанев. Той отклони едно центриране от фаул в мрежата на Карабелиев.

В 29-ата минута Мартин Ковачев направи резултата 0:2 с удар от близо. Домакините се активизираха в началото на второто полувреме и най-напред в 50-ата минута Методи Костов от 5 метра стреля право в ръцете на Данчев.

Три минути по-късно Септември все пак вкара гол чрез Костурков. Той направи добавка с левия крак, след като Гущеров улучи с глава страничната греда. В последната минута влезлият като резерва Димитър Алексиев с много силен удар от границата на наказателното поле оформи и крайния резултат 1:3 за Хасково и елитният отбор продължава напред за купата.