Хасково записа втора победа от началото на сезона, докато Берое допусна загуба доста неочаквано с оглед представянето на отбора от началото на сезона. Старозагорци направиха много пропуски и играха под нивото си. Хасково успя да спечели с 1:0 в двубоя от 17-я кръг. Победното попадение за домакините бе дело на Владислав Узунов още в 11-та минута. Двубоят се игра пред около 500 зрители, а по-голямата част от феновете бяха от Стара Загора.

Началото на срещата се забави с четвърт час, защото на стадиона липсваше охранителна фирма с необходимия лиценз. Все пак на стадиона се появиха няколко полицаи и съдията Владимир Вълков изведе двата отбора на терена на стадион „Хасково“ и мачът започна в 14:15 часа, а не както бе по програма в 14 часа.

Мачът започна перфектно за домакините, които поведоха още в 11-та минута, когато Владислав Узунов стреля от около 23 метра и изпрати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Благой Макенджиев. Това бе единственият удар на Хасково в очертанията на вратата.

Берое можеше да изравни резултата в следващата атака, когато Елиаш изведе Венцислав Христов сам срещу Николай Банков, но нападателят не успя да нацели добре топката и я изпрати в аут.

Берое доминираше на терена, но с лека ръка пропускаше чистите положения пред вратата на Хасково. В 37-та минута Педро направи груба грешка и загуби топката в наказателното поле на Хасково, като я подари на Венци Христов, който остана сам срещу Николай Банков, но вратарят с крак успя да спаси удара на нападателя.

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени, а Хасково се прибра още по-дълбоко в защита, докато Берое продължи да пропуска. В 57-та минута Илия Мунин подаде към Венцислав Христов, който стреля, но много неточно в аут. Десет минути по-късно Христов пробва далечен удар, но не затрудни Банков, който спаси без проблеми.

В 74-та минута Венцислав Христов стреля от границата на наказателното поле на Хасково, но Банков успя да боксира.

В 89-та минута бе последният шанс, който се откри пред Берое. Станислав Костов отправи хубав диагонален удар от границата на наказателното поле на Хасково, но Банков боксира.

Хасково: 1. Николай Банков, 24. Мартин Ковачев, 25. Костадин Ничев, 14. Иван Скерлев (к), 20. Педро Еуженио, 7. Вълчан Чанев, 5. Олег Шалаев (81′ – 16. Георги Коруджиев), 23. Владислав Узунов (69′ – 19. Мартин Райнов), 88. Атанас Чепилов, 39. Димитър Алексиев (73′ – 8. Емил Ангелов), 11. Деян Лозев

Берое: 22. Благой Макенджиев – 2. Илия Мунин, 6. Иво Иванов (к), 3. Владимир Зафиров, 28. Веселин Пенев – 4. Аласан Н’Диайе (62′ – 30. Жуниор Мапуку), 70. Георги Костадинов – 11. Крис Гади (46′ – 25. Димо Бакалов), 21. Елиаш, 26. Салим Керкар (71′ – 9. Станислав Костов) – 10. Венцислав Христов